ТВДС5

Православно-Католицький діалог. Виклики та перспективи

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

100428-127 квітня 2010 року у Тернопільській вищій духовній семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого з відкритою лекцією виступив о.д-р. Іван Дацько — Президент Інституту екуменічнх студій Українського Католицького Університету. Тема лекції — «Православно-Католицький діалог. Виклики та перспективи».

В основу доповіді ліг власний досвід отця від останнього, одинадцятого за рахунком, пленарного Засідання Змішаної комісії з богословського діалогу між Католицькою й Православними Церквами, яке відбулося 16-23 жовтня 2010 року у місті Пафос, що на Кіпрі.

Після невеликого історичного екскурсу у історію відносин між католицьким Заходом та православним Сходом доповідач звернувся до питання, яке є найболючішим у відносинах поміж двома церквами, а саме до питання Єпископа Риму. І за словами о.Івана Дацька, найбільш парадоксальним є те, що «той, який був призначений Ісусом Христом для єдності, сьогодні є межею поділу». В контексті цієї проблеми також неодноразово пролунав заклик до молодих отців, семінаристів як до зростання у святості, так і до зростання у науковому богословському вимірі. Адже саме брак висококваліфікованих богословів є однієї з причин повільного руху у напрямку єдності. Також о.Іван зазначив, що дуже важливо будувати діалог не на певних витворених стереотипах, якими були насичені підручники та різноманітні пояснення, як католиків так православних, але звернутися до джерел, і це буде власне християнським кроком у напрямку сопричастя.
У рамках доповіді також було коротко представлено нову для українців книгу Вільгема де Фріса «Православ’я і католицтво. Протистояння чи взаємодоповнення?», яка сьогодні вже вважається класикою, однак все ж таки актуальна, оскільки й дотепер чимало християн не знають конфесійних особливостей один одного.

На кінець зустрічі, охочі мали змогу поставити отцеві Івану запитання та отримати відповіді.

Довідка

Змішана міжнародна комісія з богословського діалогу між Католицькою й Православними Церквами була створена в 1979 році, до її складу входять 86 членів, по 43 представники з католицької та православної сторони. О.д-р Іван Дацько є її членом з листопада 2005 року та за цей час був учасником трьох пленарних засідань: у Белграді (2006), Равенні (2007) та Пафосі (2009). Наступна зустріч Змішаної міжнародної комісії призначена на вересень 2010 року та проходитиме у Відні (Австрія).

100428-2

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.