ТВДС5

«…не забудьте пом’янути не злим, тихим словом»

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

100311О 19:00 від Катедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці вирушив похід до пам’ятника Т.Г.Шевченка, у якому взяли участь молодіжні християнські та громадські християнсько-патріотичні організації, студенти Тернопільської Вищої Духовної Семінарії, о. Михайло Пастух (віце-ректор семінарії), о. Андрій Янішевський (сотрудник Катедрального Собору), а також парафіяни, тернополяни та пошановувачі творчості та особистості Кобзаря. Молитовний хресний хід супроводжувався співом духовних та патріотичних пісень, Ісусової молитви, які виконував семінарійний хор.

Як колись у козацькі часи міжуособиці полковників гетьманів довели до втрати козацької держави і руїни так подібно і в наш час політичні міжусобиці  і амбіції та власні інтереси деяких діячів привели до подібного – «самі себе звоювали». Однак Кобзар кличе нас до згуртування, до боротьби за духовний і національний розквіт України.

Святкова програма розпочалась піснею, на слова Т.Шевченка «Думи мої, думи…». Далі було вступне слово проректора ТНТУ ім. Івана Пулюя Олега Германа. Також він прочитав вірш, який був присвячені Тарасу Шевченку як пророку, чиє слово живе і актуальне і в наш час. Відтак виступив о.Михайло Пастух, який наголосив на важливості християнського вшанування пам’яті християнина і патріота України Тараса Шевченка, який заповідав «…і мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій не забудьте пом’янути не злим, тихим словом». Як сказав отець Михайло: «тихе добре слово – це наша молитва за душу Кобзаря і за Україну, яку він так дуже любив, що за неї страждав і Бога молив. І сьогодні він невидимо споглядає і духовно присутній з нами. Всі хто сюди прийшов – це його друзі, бо знайшли час і бажання прийти помолитись за душу мученика, за Україну і рідний народ, послухати чи самим розказати вірш чи заспівати пісню присвячені пам’яті Кобзаря».

До цього пам’ятного дійства також долучилися представники молодіжних товариств «Обнова», «Знамення», «Вертеп» та інші, які декламували вірші із творчості Т.Г.Шевченка або йому присвячені.

На завершення о.Андрій Янішевський, подякував промовцям і звернув увагу на те, що йти за заповітом і дороговказом Кобзаря – це нелегко, бо вимагає зусиль, посвяти і жертви, «валятись колодою» чи йти за течією завжди лише, як приклад привів слова грецького мудреця Сократа, який побачив повію і сказав своїм учням: «За нею підуть багато, бо вона тягне додолу, а за мною не багато, бо я вас кличу підніматись угору, а це вимагає зусиль і відваги». Завершальним акордом вечора була  пісня «Спи Тарасе, спи» присвячена великому Кобзареві, яку заспівали семінаристи.

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.