ТВДС5

Мечі для лицарів

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

Мечі для лицарів

15 грудня у військовій частині 3002 Національної Гвардії України міста Тернополя відбулась акція «Мечі для лицарів» під час якої військовослужбовці власноруч в‘язали вервиці для бійців ОСС на Схід України.

IMG 1357

Лицар - це людина, яка є моральним та естетичним ідеалом воїна, ознаками якої є честь, благородство, сила, доброта, здатність захистити слабкого. Проектючи даний образ на чоловіків сучасності, прикладом відповідності, напевно, є військовослужбовці Силових структур України та ті воїни, які захищають суверенітет і територіальну цілісність країни на Сході.

Меч є основною зброєю лицаря. Апостол Павло  у листі до Ефесян пише: "А над усе візьміть щит віри, яким здолаєте згасити всі розпечені стріли лукавого. Візьміть також шолом спасіння і меч духовний, тобто слово Боже" (Еф 6:13-17). Церква трактує християнина, найперш, як воїна, який завжди пильнує варту щодо зла - пристрасті, ненависті, обмови, неправди, підступу, корупції - чинників, які спричиняють світовий розлад, становлення антигуманних цінностей, деструкцію людської особи та міжлюдських відносин. Основною зброєю воїна має бути Слово Боже та віра - духовний меч та щит. Лиш той лицар є справжнім, який, окрім загальнолюдських цінностей, найперше, озброєний Словом Божим.

IMG 1363

У одного з найбільших католицьких орденів «Лицарі Колумба» (орден чоловіків-католиків, діяльність яких спрямована на благодійність щодо потребуючих, єдність католиків навколо Церкви для захисту християнських цінностей, плекання братерства між лицарями та патріотизм) духовним мечем зветься вервиця, зрештою її дарують кожному членові при посвяті: виголошенні присяги та вступі в ряди. Зветься вервиця так, оскільки у своїх молитвах містить Слово Боже та постійно має бути присутня біля лицаря, своєрідно напоготові до молитви.

IMG 1436

Усвідомлюючи вагомість виховання чоловіків у дусі християнської боротьби, семінаристи ТВДС - члени ЦДСС ім. св. мч. Лонгіна Сотника, які звершують служіння у сфері співпраці з силовими структурами, вирішили провести захід, приурочений підтримці військовослужбовців, які перебувають на Сході. Кожен із присутніх, під час даної акції, мав можливість власноруч зв‘язати вервицю для себе, рідних та воїнів ОСС. Участь у даному заході взяли 5 семінаристів та близько 20-ти військовиків. Атмосфера у світлиці військової частини, де проходило дійство, була напрочуд родинною, близькою та комфортною; проведений час був сповнений глибоких розмов на різні тематики, діленням особистим досвідом служіння, висловленням життєвої позиції та перспектив на майбутнє. Будуючим фактором заходу був також запал, з яким військовослужбовці прикладалися до виготовлення вервиць; відповідальність, з якою підходили; зміст, який вкладали у важливість наслідків та ефекту організації даної акції.

На завершення дійства семінаристи коротко оповіли генезу виникнення та становлення вервиці, її структуру, зміст, значення, вагомість, поділ Таїнств та представили заклик Церкви щодо молитви на ній. Опісля репрезентованої інформації, спільно з військовослужбовцями помолилися початок вервиці та фрагмент одного з Таїнств. Насамкінець заходу увіковічнили дану подію спільним фото.

IMG 1360

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.