ТВДС5

СЕМІНАРІЙНА СПІЛЬНОТА МОЛИТОВНО ЗУСТРІЛА СВЯТО ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

«Зберімося сьогодні, щоб Богородицю

вшанувати піснями, і святкуймо духовне свято:

бо в храм приноситься дар Богу»

(тропарець 1-ї пісні 2-го канону свята)

 photo 2019 12 10 22 33 12

 

Введення у храм Пресвятої Богородиці — одне із трьох дванадесятих свят, присвячених Божій Матері, котре неописано у канонічних книгах Нового Завіту. Найдавнішим письмовим джерелом, яке містить розповідь про дану подію є апокриф «Протоєвангеліє Якова» (ІІ ст.), котре є оригінальним відображенням церковного Передання. «Коли сповнилося [Марії] три роки, — повіствується у цьому творі, — сказав Йоаким: «Приведіть дочок єврейських непорочних і нехай візьмуть запалені свічки, щоби не повернулася дівчинка назад, і запалять серце її святинею Господа Бога». Так вони й учинили, ввійшла вона у святиню Господню, і прийняв її єрей, і, поцілувавши, благословив та мовив: «Нехай возвеличить Господь Бог ім’я твоє поміж усіма родами і в останні дні! І нехай явить Господь Бог на тобі спасення своє синам Ізраїля!» І посадив її на третій сходині вівтаря. І зіслав Господь Бог на них благодать, і подріботала Марія ніжками своїми. І полюбив її весь дім Ізраїлів».[1] Саме тут, у Єрусалимському храмі — місці особливої Божої присутності, Пречиста Діва буде виховуватися священниками та прийматиме поживу від ангела, адже у майбутньому стане Божественним Храмом та вмістилищем небесного Царя — Христа Бога нашого.

 

photo 2019 12 10 22 33 43

 

З нагоди свята Введення у храм Пресвятої Богородиці, з благословення всесвітлішого протоієрея Івана Римара, ректора Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого та з ініціативи Літургійного Братства преподобного Сави Освященного, у семінарійній каплиці на честь Зарваницької ікони Пресвятої Богородиці було відслужено святкову утреню повним чином та 1-ий час.

 

photo 2019 12 18 19 16 02

Богослужіння очолив старший духівник семінарії — ієрей Богдан Заблоцький, а обов’язки паламарів, читців та співців виконували бажаючі з числа братів-семінаристів.

 

photo 2019 12 10 22 34 03

 

Відповідно до уставу на початку утрені було прочитано шестипсалм’я. Традиційно ця частина ранішнього богослужіння відбувається при мінімальному освітленні, щоб у такий спосіб молільники мали змогу якнайкраще зосередитися над тим, що читається та заглибитись у його зміст.

 

photo 2019 12 10 22 34 17

 

Після катизм розпочався урочистий спів полієлею — «переможної пісні, що сповіщає дивовижні діла Божі, а особливо перехід душ наших із Єгипту гріха та облуди до віри у Христа; наше звільнення від фараона та єгиптян, тобто диявола та демонів; звільнення Церкви від Діоклетіана, Максиміна та інших боговідступників та нечестивих володарів, немов би від Амалика, Сіона, Ога та їм подібних — і після спокус та трудів поселення на обітованій землі та небесне насліддя через Ісуса» (свят. Симеон Солунський). Церковний устав приписує у цей момент запалювати усі світильники, щоб у такий спосіб підкреслити його урочистіть та виносити ікону свята. Відтак, було прочитано спільний для усіх Богородичних свят фрагмент із Євангелія від Луки, де благовістується про те, як Діва Марія, отримавши вістку від ангела, відвідала свою родичку Єлизавету, майбутню матір Йоана Предтечі, а та вперше визнала Її «Матір’ю Господа». Окрім цього, тут у скороченому вигляді наводиться пісня Богородиці, де, з-поміж іншого, Богоматір мовить: «від нині ублажать Мене всі роди» (Лк. 1, 56).

 

photo 2019 12 10 22 33 51

 

Цікавим було виконання святкових канонів. Ірмоси та катавасії співалися усіма присутніми, а читати тропарці мали нагоду по черзі усі бажаючі. Під час цього молільники, поцілувавши святкову ікону та Євангеліє, приступали до помазання освяченим єлеєм та отримували благословенні хліби.

 

photo 2019 12 10 22 33 47

Вперше у цьому літургійному році за богослужінням пролунали ірмоси: «Христос раждається…». Завдяки цьому присутні відчули передсмак прийдешнього свята Христового Різдва.

photo 2019 12 10 22 34 20

Після завершення 1-го часу отець Богдан звернувся до присутніх зі словом привітання, а також подякував братам, котрі прикрашали храм та потрудилися, щоби було проведено вповні уставне богослужіння.

Автори:

Бр. Олег Скульський

Бр. Андрій Скрипець

 

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.