ТВДС5

Веселі Канікули з Богом у м. Казерта

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

photo 2019 07 06 17 48 30

Літні канікули – найочікуваніша пора для всіх школярів. І батьки докладають усіх зусиль, щоб їхні діти провели цей час цікаво, весело, з користю для душі, здоров’я і всебічного розвитку, завели нових друзів, а також відкрили в собі нові таланти. Найкраще місце для цього – літні дитячі табори.

У період 22-29 червня для дітей та молоді парафії Пресвятої Тройці міста Казерта відбувся табір «Веселі канікули з Богом», організований місцевим парохом отцем Ігорем Данильчуком. Цього року в таборі відпочивали та оздоровлювалися 46 дітей віком від 5 до 16 років. Тема цьогорічного табору - «Запрошення до Божої спільноти». Співорганізаторами та аніматорами в таборі були пані їмость Галина Данильчук, директор української школи «Золотоуст» Інна Галіч, Наталія Біленька, Наталія Остапишин, Бровчук Ігор, Гладюк Іванна та брат-семінарист Павло Боняківський з Тернопільської вищої духовної семінарії імені «Патріарха Йосипа Сліпого». Оскільки вікова категорія дітей надзвичайно різноманітна, отцем була підібрана програма, яка в повній мірі задовольняла вподобання усіх присутніх. При проведенні табору акцент ставився саме на християнському та національному виховані.

Від 2015 року діти з Казерти завжди відпочивали в мальовничих гірських місцевостях гір Лібері (2015) та Монте Фаїто (2016-2018). В цьому ж році місцем для «канікул» було обрано відпочинок на морі у відпочинковій базі «Marbella Club».

Природа. Палінуро – це курортне містечко, розташоване на південному-заході Італії, в провінції Салерно, яке з заходу омивається водами Тірренського моря. Палінуро названий в честь одного з героїв грецької міфології – супутника і керманича Енея на ім'я Палінур. Окремо слід відзначити надзвичайну красу природного ландшафту. Італійський Палінуро потопає в зелені соснового бору і оливкових гаїв, його прекрасні піщані пляжі регулярно нагороджуються Блакитним прапором ЄС, а унікальні природні гроти манять своїми загадками. Перехоплює подих від красоти рельєфних гір, котрі тягнуться вздовж усього узбережжя; загадковості чисельних водних печер природнього походження, головна особливість яких – незвичайний голубий колір. Гра світла і тіні, яка зумовлена тим, що сонце освітлює грот під певним кутом, забарвлює воду в дивовижний ультрамариновий колір. А яке тут надзвичайно чисте та прозоре море! Цю заповідну зону “Ciliento” вибирали для свого відпочинку видатні vip-персони світу: принцеси Монако та Норвегії, зірка Голівуду – Леонардо Ді Капріо, Майкл Фелпс (чемпіон світу по плаванню), Меттью Девид Макконахи (актор та володар «Оскару 2014»), Клавдія Шіфер і т.д.

Екскурсії. Услід за вищеперечисленими особами також діти табору сіли у барки, щоби побачити на власні очі відомі на цілий світ “Grotta Azzura” (Лазурна печера), «Spiaggia del Buondormire» (пляж «Доброго сну»), «Pirates cave» («Печера пірата»). Таким був початок «Веселих канікул» для того, щоби таборяни змогли зрозуміти у якій красі природного ландшафту їм доведеться жити протягом всього відпочинкового тижня. Під час екскурсії прибережною зоною капітан барки познайомив пасажирів з визначними точками місцевості, шо створило ефект неабиякого позитивного анонсу. Другий раз старші таборяни прибули сюди на катамаранах, щоби ще раз поплавати у цих водах та безпосередньо доторкнутися до згаданої печери Пірата та насолоджуватися пляжем Буондорміре.

photo 2019 06 27 00 43 07

Молитовно-відпочинковий розпорядок табору. Насичений різноманітними виховними заходами та розвагами таборовий день розпочинався о 07:00. Під легку українську музику діти вставали та обливалися водою. Опісля була розминка та танцювання різноманітних бансів. Основними складовими частинами кожного таборового дня стали молитва, спільна трапеза та гра.

Центральною частиною дня була Свята Літургія, що відбувалася одразу після розминки о 08:00. Перед початком кожної Служби Божої проводилося розспівування та вивчення окремих її частин. Саме завдяки цьому згодом в таборі було створено імпровізований хор, який очолював літургійний спів.

Всі учасники табору співали, прислуговували, старші діти читали Апостола. Молячись, діти вчилися спілкуватися з Богом, Йому дякувати, в Нього просити і Його прославляти. Під час кожної Служби Божої, в часі проповіді, отець Ігор проводив духовні науки, доносячи таборянам важливі істини життя у спільноті з Богом. Євангелізаційна наука в таборі продовжувалася в групах – молодша та старша команда відповідно. Використовуючи різноманітні методи, що відповідали даній віковій категорії, отець та брат семінарист акцентували увагу на Святому Письмі, Святій Літургії, 10 Заповідях Божих, Символі віри, Таїнствах Покаяння та Євхаристії.

О 10:00 після сніданку для дітей наступало особливе задоволення – це був відпочинок на пляжі, де для них проводилися різноманітні ігри на воді і на піску. Старші таборяни підпливали до скали, перепливали природній тунель скали та стрибали у воду.

Спільна трапеза була наочним свідченням єдиної спільноти, оскільки перетворювала табір на велику сім'ю, в якій кожен дбає про свого ближнього і вчиться його любити. Трапезувалися діти в ресторанчику на території бази відпочинку за типом «шведського столу», де вони наїдалися досхочу різноманітних страв, овочів, фруктів, ласували морозивом. У четвер ввечері всі смакували справжню італійську піцу.
На подвір’ї табору були два басейни. Один для старших та один для малюків. Кожен мав вільний доступ у будь-яку пору дня, щоби охолодити себе у спекотний час. Італійські аніматори в окремих годинах також займалися з нашими дітьми. Це були: водна гімнастика, танці, шоу аніматорів, розваги та репетиції до спектаклю “Greasy”. Всі таборяни з невтомним ентузіазмом грали в футбол, волейбол, настільний теніс та різноманітні настільні ігри. Особливу увагу організатори та вихователі табору звертали на те, щоб всі учасники брали участь у великих та малих іграх, спрямованих на краще ознайомлення між собою та злагодженість командної гри.

І звичайно, ми, українці, не можемо забувати про українські звичаї та традиції! Протягом всього таборового тижня табору діти мали можливість глибше познайомитися з багатством українських традицій, адже вивчали українські танці, пісні та ознайомилися з танцем «7:40». Кожен день в таборі традиційно закінчувався вивченням та співанням під гитару релігійної та народної пісні дня, молитвою, «Іскрою любові» та коротким підсумком дня.

Ще однією непересічною подією в житті табору було спільне вечірнє чування в стилі Тезе, під час якого присутні розважали над Святим Письмом, співали пісні Тезе, висловлювали власні роздуми над прочитаним уривком, подавали молитовні прохання та дякували Богові за вчинені їм добродійства. Кожен з учасників табору позитивно скористався з атмосфери, яка наповнювала чування, яка була надзвичайно відкритою, теплою та родинною.

Одним із позитивних наслідків табору став той факт, що завдяки релігійному вихованню та катехизації, декілька учасників табору вперше приступили до Таїнств Покаяння та Євхаристій, а також дізнались ті речі із догматики та життя Церкви, яких раніше не знали.

Ось і закінчилася таборова зміна. Промайнуло зовсім небагато часу – всього один тиждень, а українські діти встигли знайти нових друзів, загоріти, досхочу накупатися в морі та басейні, вивчити нові молитви та українські пісні. Вони подорослішали, стали розумнішими, вихованішими та чутливішими один до одного.

photo 2019 07 06 17 48 33

photo 2019 07 06 17 48 34

photo 2019 07 06 17 48 36

photo 2019 07 06 17 48 38

photo 2019 07 06 17 48 46

photo 2019 07 06 17 51 14

photo 2019 07 06 17 51 58

 

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.