ТВДС5

Пасхальне привітання Преосвященного владики Василія Семенюка 2009

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

«Не бійтеся: знаю бо, що ви шукаєте Ісуса розп’ятого.
Нема Його тут, бо Він воскрес, як ото сам прорік»
(Мт. 28,6).

Торжество воскресіння наповняє сьогодні радістю наші серця, прославляймо Бога, бо разом з Христовим воскресінням звершується також наша надія на вічне життя і піднесення до Бога. «Христос таки справді воскрес із мертвих, первісток померлих» (І Кор. 15,20).

Воскресіння Христа з мертвих є воскресінням до життя, яке вже більше не підвладне смерті і по відношенню до якого смерть стала безсилою. «Смерть поглинута перемогою. Де твоя, смерте, перемога? Де твоє, смерте, жало? Жало смерті – гріх, а сила гріха – закон. Нехай буде дяка Богові, який дає нам перемогу через Господа нашого Ісуса Христа» (І Кор. 15,55-57).

Воскресіння Ісуса Христа звіщає нам здійснення Божого Царства, проголошеного Христом. «Ісус Христос, який знову зійшов на небо, є по правиці Божій, і йому підкорені ангели, власті й сили» (І Пет. 3,21).

Господь через воскресіння запевнив свою вірність людині і відкрив остаточно Божество Ісуса Христа. «Христос Ісус, який умер і воскрес, перебуває по правиці Божій і заступається за нас» (Рим. 8,34).

Подія Христового воскресіння не може зрівнятися з будь-якою іншою подією в історії людства, з воскресінням розпочинається абсолютно новий час, благодатний час повернення людини до Бога. «Ви через нього віруєте в Бога, який воскресив його з мертвих і прославив, щоб ваша віра і надія була на Бога» (І Пет. 1,21).

У воскресінні можемо збагнути нарешті значення Господнього Хреста, на якому Божественний Спаситель розділив сутність смертної людини, і завдяки котрому людина може остаточно з’єднатися з Богом. Хрест, до якого було спрямоване усе життя Ісуса Христа, повстає, як завжди відкрита дорога до справжнього життя, дарованого нам через смерть Ісуса за наші гріхи. «Так написано, що треба було, щоб Христос страждав і третього дня воскрес із мертвих і щоб у Його ім’я проповідувалось покаяння на відпущення гріхів усім народам…» (Лк. 24,46).

Христос звільняє нас від рабства гріха і смерті, щоб ми могли жити в любові для Бога і наших ближніх, творити спільноту любові.

Віра у воскресіння спонукає нас бути свідками розіп’ятого і воскреслого Христа у сучасному світі, починаючи з особистої зустрічі з Христом у власному житті. «Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охрестилися, у смерть його хрестилися? Ми поховані з ним через хрещення на смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, і ми теж жили новим життям» (Рим. 6,3-4).

У ці святкові дні з невимовною радістю Христового воскресіння щиро вітаю усю єпархіальну спільноту словами пасхальної стихири:

«Воскресіння день, просвітімося торжеством і друг друга обнімімо! Промовмо: браття, і тим, що ненавидять нас, простім усе з воскресінням і заспіваймо: Христос Воскрес!..»

 

Благословення Господнє на вас!

Христос Воскрес!

+Василій СЕМЕНЮК,
Єпарх Тернопільсько-Зборівський
Дано при управлінні Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ.

10 квітня 2009 р. Б.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.