ТВДС5

Всесвітній день хворого

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

     IMG 0061

 Всесвітній день хворого встановлено з ініціативи Папи римського Івана Павла ІІ. Вперше його відзначено 11 лютого 1992 року.  Свято відзначають саме 11 лютого, оскільки в цей день у місті Люрд (Франція) люди спостерігали появу Богоматері. Вона зцілила стражденних, після чого Її  почали називати рятівницею хворих.  Мета цього дня, за словами  Понтифіка,  —  забезпечення кращого догляду за хворими в  усіх куточках землі і надання допомоги немічним, які потребують полегшення своїх страждань.

       Як нам відомо,  папа Франциск проголосив  час, в якому ми живемо, роком Божого милосердя, тому ми не  повинні  забувати про ближніх, а особливо про хворих, адже їм найбільше потрібна підтримка і допомога.

       Кожна недужа людина потребує допомоги  не тільки фізичної, але й моральної.  Наприклад,  мати Тереза  завжди повторювала:   «Найважливіші ліки — ніжна любов і турбота», а польський  архиєпископ  Юзеф Міхалік  говорив: «Не залишаймо хворих самих  на узбіччі нашого життя. Своєю хворобою вони нас вчать життю...»

       Дивлячись на хворих, я дивуюся,  наскільки  в них велике прагнення до життя.  Чому інколи в немічних  більше ентузіазму, ніж  у здорових? Ми настільки заклопотані і занурені у власні проблеми,  що забуваємо про інших.Наприклад, чи задумувалися ми, що відчуває людина в інвалідному візку, бачачи навколо себе здорових людей, які можуть рухатися без перешкод? Що відчуває незрячий, коли йде по вулиці? Як спілкується німий? Як ти вважаєш, людина може бути щасливою, якщо вона лежить і не може ні говорити, ні рухатися? А тепер уявіть життя тих, хто доглядає за хворими.

      Говорити про різні чесноти, такі як любов, милосердя  в загальному дуже просто, але, коли маємо справу із конкретним прикладом любові, відповідь повинна бути конкретною.  Саме тому день  хворого  призначений для різних благодійних  акцій, які супроводжуються відвідуванням медичних установ та дбайливим ставленням до потребуючих.

    Також одну з таких акцій провело братсво Милосердя з Тернопільської Вищої Духовної Семінарії імені патріарха Йосипа Сліпого. Та молодіжні організації.  Брати семінаристи, разом з молодю відвідали всі медичні установи м. Тернополя і роздали понад 4000 образків та булочок хворим. Люди яких відвідували були приємно вражені і дякували за такий вияв любові та уваги.

   ТВДС ім. Патріарха Й. Сліпого та братство "Милосердя" складає щиру подяку всім хто долучився до акції  а особливо Львівській Освітній Фунндації, фонду "Джинджер".

IMG 0060

IMG 0199

IMG 0200

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.