ТВДС5

Сторіччя від дня народження отця Миколи Шаварина

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

екекеке1

13 вересня в приміщенні народного дому «Перемога» відбувалася урочиста академія приурочена отцю Миколаю Шаварину, з нагоди 100-ї річниці із дня народження. Як ревний служитель у Христовому винограднику, отець засвідчив своїм життям велику любов до України і рідної церкви. Ні заслання, ні чисельні допити не зламали його сильної особистості. Отець є особливо близький нашій семінарійній спільноті, адже викладав тут класичні мови.

На даній урочистості усі присутні ознайомилися не лише із біографічними даним про священика, а й заслухали цікаві доповіді свідків, які добре знали отця Шаварина. Пані Оляга Збожна та Володимир Ткач намагалися донести велич постаті отця Миколая.  Також на урочистості були присутні рідні сестри о. Шаварина та внучка, котрі особливо прикрасили дане дійство.

На академію були також запрошений віце-ректор ТВДС отець-доктор Михайло Пастух, що виступив із доповіддю про викладацьку діяльність о. Шаварина

Дякуємо Господеві, що подарував нашій церкві такого ревного священика,який є великим прикладом для прийдешніх поколінь.

z4

Хор парафії св свщм Йосафата1

Хор парафії св свщм Йосафата

Хор Заграва1

Хор "Заграва"

z2

z3

 

 

Історична довідка про о. Миколу Шаварина:

ArticleImages 43916 Микола Шаварин

Отець Микола Шаварин (літ. псевд. Юрій Джура, Микола Береза, Михайло Справедливий, Сергій Кованько) народився 14 вересня 1915 року у селі Качанівка Підволочиського району (Тернопільська область) у родині хліборобів.

Початкову освіту отримав у родинному селі. Став учнем української гімназії у Тернополі. Захоплювався гуманітарними предметами, іноземними мовами.

У 1930 р. після закриття польським урядом української гімназії закінчив польську гімназію ім. Ю. Словацького.

У 1936 р. М. Шаварин поступає у Львівську Богословську Академію. Восени 1944 року він був висвячений на священика Генеральним вікарієм Львівської Архієпархії УГКЦ єпископом Микитою Будкою.

У 1950 р. М. Шаварин був арештований і відбував покарання у Томській області.

Потім було повернення на Тернопільщину (1957 р.), праця вантажника на цукровому комбінаті «Поділля»; тесляра на комбайновому заводі, бухгалтера на цьому ж заводі, аж до виходу на пенсію у 1975 році.

Від часу легалізації УГКЦ, незважаючи на свій похилий вік, працював викладачем у Тернопільській вищій духовній семінарії імені Йосипа Сліпого. У 2000 році йому присвоєно титул митрата за заслуги перед Українською Греко-Католицькою Церквою у справі відродження духовності і зміцнення віри в господа Бога мирян краю.

Джерело: http://risu.org.ua/article_print.php?id=43916&name=ugcc&_lang=ua&

 

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.