ТВДС5

Єпархіальний собор

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

090224В суботу 21 лютого 2009 р. Б. в приміщенні Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Й. Сліпого було проведено єпархіальний собор Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ на тему євангелізації, проголошеного декретом правлячого архієрея Василія Семенюка. Головним гаслом засідання стали наступні слова: «Жити згідно Євангелії сьогодні».

Розпочався захід зі спільної євхаристійної молитви в парохіяльній церкві с. В.Березовиця. Божественну Літургію очолив владика Василій (Семенюк). Наступним кроком стало привітальне слово Кир Василія до всіх учасників собору – мирян, духовенства, монарших чинів та згромаджень. .Від імені голови патріаршої комісії у справах євангелізації владики Тараса Сеньківа слово привітання виголосив о. диякон Ігор Головчак. Він акцентував свою увагу на тому, що цей собор є другим собором у нашій церкві на дану тематику після Київської архиєпархії.

Наступним етапом зібрання була спільна конференція, на якій виголосили свої наукові доповіді о. ліц. Святослав Ласковий – голова єпархіальної комісії у справах євангелізації, на тему « Суть євангелізації»; о.піддиякон Олег Харишин – прес-секретар єпархії, на тему « Роль духовенства у євангелізації»; та п. Анна Зварич – координатор руху мирян при Тернопільсько-Зборівській єпархії, на тему «Роль мирян у євангелізації». Доповідь о. піддиякона Олега Харишина була довершена кількахвилинним фільмом під назвою «Втратити життя, щоб віднайти його», де підкреслювалась важливість духовного провідника.

Подальша робота собору була зосереджена на праці в групах, які було сформовано попередньо. Єпархіальна комісія, готуючи собор, зібрала основні питання для розгляду. Кожна група отримала на обговорення 5 пропозицій короткочасного плану євангелізації в єпархії і 5 пропозицій євангелізації в церкві на довший період. На завершальному етапі засідання відбулося слухання всіх поданих пропозицій груп з метою передачі їх єпархіальній комісії для подальшого підсумування, синтезу і формування документу даного собору.

Завершальною частиною стало слово подяки владики Василія Семенюка. Тут було звернено увагу на важливість свідчення Євангелії через почитання чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої, мощей Івана Хрестителя, які знаходяться в м. Бережани. Підкреслено теж першорядну роль духовного проводу на парохіях. Опісля всі спільно відслужили подячний молебен до Пресвятої Богородиці,  а владика уділив архієрейське благословення на успішну працю євангелізації.

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.