ТВДС5

Щоб канікули були справді веселими…

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

110523-1От щастя, нарешті після затяжної зими, дощової весни настала сонячна, найбільш очікувана пора року – літо, а разом з нею наспів веселий час, що зветься таким простим, зате улесливим словом – канікули! Це омріяний дітьми період, адже коли, як не на канікулах, можна весело провести час, відвідати бабусю, знайти нових друзів, покупатись у річці, поніжитись на сонечку… Словом – добряче відпочити. Та чи для всіх літній відпочинок є настільки веселим та цікавим, як здається на перший погляд.

Дуже часто від молодшого покоління можна почути фрази на кшталт «Нема чим зайнятися», «Набридло сидіти вдома» тощо. Адже, погодьтесь, на сьогодні не у всіх батьків є можливість, насамперед, матеріальна, щоб влаштувати своєму чаду відпочинок на морському узбережжі чи у дитячому таборі, вартість перебування у якому зовсім недитяча. А безкоштовних таборів, знову ж таки, вкрай мало, щоб помістити велику кількість бажаючих. Це і породжує проблему дитячої незайнятості, що врешті відображається у вуличних вештаннях, неблагополучних компаніях й нерідко призводить до гріха. Бо навряд чи у галасливому товаристві, де можна почути лайку, нецензурну лексику та різнорідні непристойності, приділяється увага питанням духовного розвитку та удосконалення, навряд чи усвідомлюється вага Божого Слова та Його настанов. Та й взагалі, чи може бути таке середовище джерелом радості та дитячого щастя, чи можуть діти відчути себе потрібними в такому оточенні?vkk

Не слід говорити, що проблема дитячого невігластва є виключно сучасною, що у всьому винне теперішнє покоління, яке нічим, окрім комп’ютерних ігор, дискотек, нічних гулянь не цікавиться. Насправді, це питання існувало завжди. Особливої уваги проблемі виховання молоді ще у ХІХ столітті у далекій Італії в місті Турині надав ще тоді священик, а сьогодні – святий Іван Боско, який одним із перших перейнявся проблемою безпритульності дітей, яких було так багато у його краю. З метою її вирішення дон Боско запрошував малечу до створених ним, так званих, ораторій, призначення яких відображається у таких чотирьох пунктах: 1) це подвір’я для ігор, 2) місце зустрічі з друзями, 3) школа, що вчить життя, 4) церква, яка катехизує.

Після смерті Івана Боско його ідеї у різних куточках світу продовжували й надалі продовжують розвивати послідовники – отці салезіани. Цікава, весела співпраця з дітьми різного віку – це традиція, що створила стиль життя та спосіб праці цього монашого згромадження. Бо саме у свідомих, здатних відрізнити добро від зла, благо від гріха, вихованих у християнському дусі дітях вони вбачають майбутнє. І навіть не окремих людей, а націй, суспільства в цілому.

110523-2Наслідуючи приклад святого о. Івана Боско, цього року за участю вихованців Тернопільської Вищої Духовної Семінарії ім. патріарха Йосифа Сліпого та аніматорів вперше організовується літній дитячий табір «Веселі Канікули» у місті Кам’янець-Подільський при новоствореній парафії УГКЦ. Разом з церквою, яка розвивається на цих теренах після того, як була знищена свого часу, ми хочемо будувати живу церкву!  Церкву дітей та молоді, яка є запорукою майбутнього. Літній табір «Веселі Канікули» можна вважати ораторією, створеною на зразок тих, що у ХІХ ст. були засновані св. Іваном Боско в Італії. Тому її метою є виховання дітей як добрих християн та чесних громадян. Бо окрім танців, різнорідних забав, екскурсій, пізнавальних гуртків молодше покоління отримуватиме й духовну поживу, перебуваючи у молитві та слухаючи катехитичні науки.  

Варто сказати, що турбота про виховання дітей та молоді лежить на серці всіх, а особливо глав Церков, які зобов’язані дбати не лише про фізичний, інтелектуальний чи культурний розвиток молодого покоління, але, насамперед, про моральний і духовний. «Виховання наступних поколінь українців на основі євангельських цінностей є спільною метою УПЦ (МП) та УГКЦ, оскільки саме це може забезпечити українському суспільству повноцінний розвиток»,- зазначено в привітанні Митрополита Київського і всієї України УПЦ (МП) Володимира (Сабодана) новому Главі УГКЦ Святославові (Шевчуку).

Хотілось би, щоб цьому неодмінно сприяли й батьки дітей. Адже хто ж інший, як не вони, знають своїх дітей найкраще, і хто ж, як не мама й татко, повинні хотіти для свого чада здорової, а не фальшивої радості, цього неповторного відчуття єдності у досягненні спільної мети. Остання ж полягає у тому, щоб розвіяти почуття дитячої самотності, яка, можливо, причаїлася у когось біля серденька, й втілити у життя прагнення до самореалізації.110523-3

 «ВК» цього року проводитимуться  на різних парафіях Тернопільсько-Зборівської Єпархії, зокрема у м. Кам’янець-Подільський, у смт. Козова, у м.Теребовля, та, звісно, у Бережанах, де вже є багатолітня традиція проведення таких таборів.

Тому сердечно запрошуємо всіх дітей віком від 8 до 16 років провести свій літній відпочинок на хвилі радісних емоцій, позитивних вражень, теплих, щирих усмішок та дружніх обіймів! Разом з Вами ми чекаємо й на Ваш гарний настрій з непохитним бажанням до поєднання приємного з корисним!  

Додаткова інформація та дати проведення ВК в мережі: http://vkontakte.ru/id18206557#/club17355280    ПРИЄДНУЙСЯ!!!

 

Роман Демуш

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.