ТВДС5

«Які ж вони любі оселі твої Господи Сил»

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

110303-1Душа підноситься до Бога коли ми заходимо до храму і бачимо там гарно намальовані ікони. А це все рука іконописця яка добре попрацювала над цими шедеврами, які милують нам очі і через які ми думками линемо до Небесного Царства нашого Творця.

Так у вівторок, 2 березня, нашу семінарію відвідав відомий по всій Україні художник Олексій Череніченко, чиї ікони милують око не один храм і з уст якого ми почули про важливість і глибину іконописного мистецтво: «Найголовніше у роботі іконописця це дотримання канонів, які були встановлені дуже давно, саме в час єресі іконоборства яка була подолана у 8 столітті. В цей час святі отці у своїх творах описали способи та устави до написання ікон згідно з церковною традицією. Художник–іконописець повинен завжди пам’ятати яку місію на нього покладає Церква, тому до написання ікони слід приступати з молитвою у серці» - зазначив іконописець Олексій.

У  іконі повинна міститися догматика і символіка, бо саме на ній зображується людська природа Бога, яка виражається у символіці божества. Тим і відрізняється будь-яка ікона від фотографії, бо мовою ікони став символ. П.Олексій зауважив: «Кожен художник, як диригент хору, - доповнює своєю творчістю богослужіння надаючи йому особливого забарвлення».

Іконописець звертаючись до семінаристів наголосив, що їм, як майбутнім священикам треба докласти багато зусиль, щоб після довголіття панування тоталітарного режиму відродити у народі, а то й прищепити розуміння духовності та глибини богослов’я Східної ікони.

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.