ТВДС5

Богопосвячене життя в УГКЦ

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

10121717 грудня після Архиєрейської Божественної Літургії у храмі Христового Вознесіння (селище Велика Березовиця) владика Василій Семенюк, єпарх Тернопільсько-Зборівський, благословив початок Cобору Тернопільсько-Зборівської єпархії під гаслом: «Ви світло світу, ви сіль землі (Мт. 5,14). Богопосвячені особи у Церкві і для Церкви». У робочих засіданнях в приміщенні науково-богословського корпусу Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого беруть участь приблизно 80 представників монаших згромаджень та спільнот богопосвяченого життя, а також єпархіального управління, духовенства та мирян.

У вступному звернені до делегатів зібрання архиєрей говорив про гідність покликання до богопосвяченого життя: «Покликання до монашого життя – це великий дар Бога, особливий Божий вибір, велика гідність, яку потрібно з трепетом прийняти і оберігати. Богопосвячених осіб Господь кличе до чогось більшого, до зречення себе, до духовного подвигу, через який народжуються громадяни Царства Небесного та своєї Вітчизни». Особливо наголосив на важливості молитви всієї Церкви за нові покликання та виховній ролі родини, сім’ї, як середовища їх народження.

Відповідними декретами від 10 листопада 2010 р. Б. владика Василій Семенюк скликав cобор, а також утворив комісію з його підготовки та проведення. Головою комісії призначено єром. Юстиніана Городечного, синкела у справах монашества, секретарем - о. Андрія Романківа, канцлера єпархіального управління. Мета cобору: прийняти пропозиції на тему монашества для розгляду на патріаршому соборі, що відбудеться у 2011році.

Учасники собору заслухають 3 доповіді: «Монашество в історії і традиції УГКЦ», о. д-р Віталій Козак; «Парафіяльна спільнота і родина, як середовище, у яких плекаються монаші покликання», с. Надія Голейко; «Що Церква очікує від богопосвячених осіб?», о. Юстиніан Городечний. Відтак відбудеться праця в групах та загальне голосування щодо запропонованих положень.

Джерело: tze.org.ua

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.