ТВДС5

Бог є вершиною нашої свободи, а не її супротивником

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

101107Цими вихідними Святіший Отець Венедикт ХVІ, відбув свою 18-ту Апостольську подорож до Іспанії. Зокрема Папа став паломником таких міст як Сантьяґо-де-Компостела та Барселони. Власне паломником, бо на паломництві папа побудував суть свого апостольського візиту до вірних Іспанії. Святіший Отець, як наступник Верховного Апостола Петра, бажав стати паломником до мощів святого апостола Якова що спочивають у славному Соборі Компостела, що цього року обходить 800-літній ювілей з часу посвячення.

Святіший Отець під час своїх апостольських відвідин, мав численні нагоди висловитися з різних причин, щоб Голосити Боже Слово, вітати вірних, та дякувати за гостинність. Проте, ми б хотіли звернути увагу, на одній із тематик, яка, видно, є особливою для Папи. Це - тема свободи. У постмодерному європейському суспільстві, свободу розуміють неправильно. Особливо молоді люди є жертвами цього неправильного трактування свободи, що відбивається на їхньому, на жаль покаліченому, молодому житті. Властиво до молоді і про свободу говорив Святіший Отець.

Зокрема Вселенський Архиєрей пригадав, що завдяки вірі ми впроваджені у таїнство любові, якою є Пресвята Тройця. Господь нас, в певний спосіб, обіймає і перемінює Своєю любов’ю. Свята Церква є тими обіймами Бога, у яких люди вчаться також обіймати своїх братів, відкриваючи у них образ і подобу Божу, що становить найглибшу правду їхнього буття і є основою правдивої свободи.

Його Святість Венедикт ХVІ підкреслив, що між істиною та свободою є тісний та необхідний зв’язок. Чесний пошук правди, бажання до неї дійти – це умова для правдивої свободи. Одна не може існувати без другої. Церква, бажаючи послужити людській особі та її гідності, є на служінні як правді, так і свободі; вона не може від них відректися, оскільки йдеться про людську особу. Саме любов до людини є спонукою для Церкви у пошуках правди та свободи.

«Для учнів, які хочуть іти за Христом та його наслідувати, служити ближньому не є чимось необов’язковим, але – суттєвою частиною їхньої істоти», – зазначив Венедикт XVI, пояснюючи що це служіння не визначається світськими критеріями, оскільки є виявом любові Бога, і свідчить про Нього також малими вчинками. Святіший Отець побажав, щоб цей підсумок Євангелія став напрямним, передовсім, для молоді, адже лише відмовившись від егоїстичного мислення, приймаючи Ісусів спосіб мислення, стане можливим повністю здійснитись та стати насінням надії.

«Звідси, як посланець Євангелія, під яким святі Петро та Яків “підписалися” своєю кров’ю, – мовив далі Папа, – прагну звернути погляд на Європу, яка здійснювала прощі до Компостели. Якими ж є її великі потреби, страхи та надії?» Венедикт XVI назвав трагедією той факт, що починаючи з ХІХ століття, тут почало поширюватися переконання, що Бог є супротивником людини та ворогом свободи. Але це є викривленням справжньої віри, переданої нам Апостолами. Хіба Бог створив би світ, якщо б його не любив? Чи об’явився би людям, якби не хотів захистити їх? «Бог є початком нашого буття, основою та вершиною нашої свободи, а не її супротивником», – підкреслив Святіший Отець, наголошуючи на необхідності того, щоб Боже ім’я наново з радістю звіщалося під небом Європи, але щоб це святе слово не промовлялось надаремно, не ставало засобом досягнення неналежних цілей.

«Європа повинна відкритися на Бога, без страху вийти Йому назустріч, працювати з Його благодаттю для гідності людини, яку відкрили найкращі традиції: не лише біблійна, яка в цьому питанні є фундаментальною, але й ті з класичної, середньовічної та сучасної епох, з яких народилися великі філософські та літературні, культурні та суспільні творіння Європи», – сказав Венедикт XVI. Він закликав звіщати та захищати цю гідність людини, якій загрожують різні небезпеки. «Європа науки та технологій, Європа цивілізації та культури, повинна бути одночасно Європою, відкритою на трансцендентність та на братерство з іншими континентами, на живого і правдивого Бога, починаючи від живої і правдивої людини», – наголосив Святіший Отець, вказуючи на те, що саме це Церква прагне внести в Європу.

За матеріалами: Радіо Ватикан

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.