ТВДС5

Ювілейні святкування парафії Сергія і Вакха в Римі

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

101025-5У неділю 24 жовтня у Римі відбудулися ювілейні святкування 40-ліття заснування Української парафії святих Сергія і Вакха та 280-ліття коронації Ікони Жировицької Богоматері. У цьому святкуванні взяв участь і наш Преосвященніший Владика Василій Семенюк, бо властиво двоє отців, вихідців з Тернопілля, провадять свою місійну працю на цій парафії. Ними є отець Іван Кулик, який є адміністратором парафії, та отець Марко Ярослав Семеген, сотрудник.

Божественну Літургію очолив Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців у Італії та Іспанії, у співслужінні з єпископами з України та численним духовенством. Також у ювілейних святкуваннях взяв участь Кардинал Агостіно Валліні, Вікарій Святішого Отця Венедикта XVI для Римської єпархії. Це був свого роду буде історичний візит, бо це вперше римський Кардинал прибув до нашої громади. Напередодні Кардинал повідмив, що дуже хоче побачити українську громаду, поспілкуватися з українцями, які живуть у Італії. Зокрема, він хоче почути про наші труднощі.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день на всій території Італії діють понад 120 церковних громад УГКЦ при італійських парафіях і лише єдина українська парафія з власним культовим приміщенням та відповідним канонічним статусом св. Сергія і Вакха яка діє у Римі і яка була першою українською парафією в Італії. Наша Українська греко-католицька парафія святих Сергія і Вакха та Ікони Жировицької Богоматері у місті Римі створена 8 вересня 1970 року за старанням Блаженної пам’яті Патріарха Йосифа (Сліпого) та з благословення Римського Вікарія Кардинала Анджело Дель Аква «ut Christifideles eiusdem Ucrainae Nationis ex variis locis Romam confluentes spiritualibus apte uterentur auxiliis».

Напередодні ми повідомляли, що у Тернопільській Вищій Духовній Семінарії ім. Патріарха Й. Сліпого, був Проведений науковий семінар на тему трудової міграції. (Див.: «Трудова міграція»)

Сьогодні ж пропонуємо інтерв’ю з отцями вищезгаданої громади, які служать серед українських заробітчан. «Тут не є рай. Тут досить тяжка праця...»: душпастирі парафії Святих Сергія і Вакха у Римі.

 
float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.