ТВДС5

Священики будують церкву

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

На перший погляд твердження «священики будують церкву» могло б видатися дивним, бо ж знаємо, що церква (якщо думати не про будівлю, а про спільноту вірних) складається не тільки з церковної ієрархії, але також, власне, і з самих вірних, як невід’ємної частини Христової Церкви. Якщо ж думати про будівлю, то це твердження нам звучить щонайменше якось дивно, чи то незвично, «ріже вухо». Гаразд. Перефразуємо. «Майбутні священики будують церкву». І дивного чи незвичного тут нічого нема. І щоби більше подібні вислови не різали нашого вуха, хочемо розповісти про те, як майбутні священнослужителі, а сьогодні студенти Тернопільської Вищої Духовної Семінарії ім. Патріарха Йосипа Сліпого, беруть безпосередню участь у будівництві та спорудженні нових храмів. Під час літніх вакацій багато братів-семінаристів жертвують свій час і труд для цієї важливої справи.

За короткий час вони стануть отцями і їм прийдеться дбати про духовне добро дорученої їм християнської спільноти, але вже від сьогодні вони не гають часу і «будують церкву».

Сьогодні хочемо розповісти про це запросивши до нашої розмови безпосередніх будівничих храму, який вже красується у передмісті Бережан, чекаючи свого освячення.

Брат Василь Бойчук, студент 3 курсу ТВДС ім. Патріарха Йосипа Сліпого: «Коли ми вперше їхали працювати на будівництві церкви в Посухові то міркували, що будівництво затягнеться на довго. Проте, попрацювавши там кілька днів, ми були приємно здивовані, бо робота йшла швидко злагоджено, ніби самі ангели допомагали будівничим у їх праці. Ми звикли розпочинати роботу з молитви і нею ж закінчувати і неодноразово переконалися, що коли праця благословенна самим Господом, то робітникам працюється легко, і всі труднощі, які виникають в процесі роботи, вирішуються швидко і позитивно. Так було й у нас: всі потреби і труднощі за посередництвом о.Романа і о.Василя, вирішувалися швидко і якнайкраще, так що навіть деколи ми були здивовані оперативністю. Вражало і те, що багато матеріалів на будівництво храму були просто пожертвувані, а це в нинішній день значить багато. Приємно і те, що громада досить маленька, проте жертвенна і наполеглива в сприянні побудови церкви. «Віра без діл мертва». А ми намагаємося допомогти не тільки молитвою, але й власною працею для розбудови церкви в Україні».

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.