ТВДС5

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE

За основу статуту взято статут Архибратства Божої Матері Неустанної Помочі та св. Альфонса, що має свій осідок у Римі при церкві св. Альфонса, де перебуває чудотворний образ Матері Божої Неустанної Помочі.

Мета Архибратства

Почитати Пречисту Діву Марію під іменем Божої Матері Неустанної Помочі, як в семінарії так і поза її межами, щоби за Її заступництвом вимолити ласк на дорозі покликання та в майбутньому гідного священичого служіння, особливо ласки щасливої смерті. Почитати частим прийманням Пресвятої Євхаристії та поширенням слави Триєдиного Бога через різні форми почитання Пресвятої Богородиці.

Обов’язки членів.

1. Щодня вранці та ввечері відмовляти три рази «Богородице Діво».
2.Відвідувати хоч раз на тиждень ікону Матері Божої Неустанної Помочі у церкві братства.
3.Приймати раз на місяць, по можливості в останню неділю місяця св. Причастя на честь Пречистої Діви Марії.
4. Брати участь у духовній вправі приготування до доброї смерті, що відправляється у церкві Братства в останню неділю місяця.
5. Носити медалик Божої Матері Неустанної Помочі.
6. Намагатися, щоб в оселях членів Братства шанували ікону Божої Матері Неустанної Помочі.
7. Намагатися поширювати побожність до Божої Матері Неустанної Помочі.
Зауваження: Після загальних засад, якими керуються Братства, ці побожні вправи не зобов'язують під гріхом.

Умови прийняття до Архибратства

1. Вчинити публічну хвалу Божій Матері у день вступу до Архибратства.
2. Бути прийнятим до Архибратства священиком, який має на це повноваження.

Спосіб заснування Братства Божої Матері

Отець-ректор, отець-духівник, який бажає закласти Братство Божої Матері Неустанної Помочі, наперед ознайомлює бажаючих з його духом та обов'язками, складає тимчасовий список кандидатів. Часто вступним приготуванням до Братства передують духовні вправи (Напр. реколекції). Опісля священик подає прохання до місцевого правління єпархії.
Про дозвіл на заснування Братства Божої Матері Неустанної Помочі. (До цього прохання необхідно додати Статут Архибратства).

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE

ЯК УТВОРИЛОСЯ НАШЕ АРХИБРАТСТВО?

22 грудня 1927 року, у день Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії при церкві отців-редемптористів у Станіславові (сьогодні Івано-Франківськ) було засноване наше братство. Його головна мета – поширення набожності до Богородиці під повним змістом імені Матері Божої Неустанної Помочі.
За основу статуту взято статут Архибратства Божої Матері Неустанної Помочі та св. Альфонса, що має свій осідок у Римі при церкві св. Альфонса, де перебуває чудотворний образ Матері Божої Неустанної Помочі.
Закладаючи нове архнбратство, ми мали намір зарадити особливим потребам вірних грецького обряду, а саме у надії згуртувати багато душ, у першу чергу таких, що брали участь у святих місіях, голошених отцями-місіонарями Чину Святого Ізбавителя. Щоби Неустанною Поміччю божої Матері вони провадили досконаліше життя через часте приймання святих Тайн.
Одобрене місцевим ординаріатом, братство отримало також схвалення Митрополита Андрея Шептицького та єпископа перемиського Йосафата Коциловського. Ці владики дали дозвіл ширити архибратство в їхніх єпархіях, насамперед з нагоди місій. Невдовзі це святе діло поширилось по всьому краю, так що до кінця 1929 року було 15 000 членів.
Тоді, на прохання провідника братства, преосвященний Григорій Хомишин подав прохання до Апостольської столиці, щоб це братство, яке передбачає гарну майбутність, піднесено до ступеня Архибратства.
Святіший Отець прислухався до цього прохання і декретом від 12 вересня 1932року підніс братство до гідності Архибратства з постійним осідком у Станіславові.

 

ІСТОРІЯ ЗАСНУВАННЯ БРАТСТВА МАТЕРІ БОЖОЇ НЕУСТАННОЇ ПОМОЧІ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ВИЩІЙ ДУХОВНІЙ СЕМІНАРІЇ
ІМЕНІ ПАТРІАРХА ЙОСИФА СЛІПОГО

З волі Божої і з благословення Ректора Тернопільської Вищої Духовної Семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого, в той же час, протосинкела Тернопільсько-Зборівського, отця-мітрата Василія Семенка, дня 12 квітня 2003 року при семінарії було засновано братство на честь Пресвятої Діви Марії.
Перед вступом до Братства, члени, яких було 9 чоловік, були ознайомлені із правилами Братства. Після трьохденних ре колекцій, які завершилися 12 квітня 2003 року, братів було прийнято в Братство Матері Божої Неустанної Помочі. Акт посвяти уділив реколектант – отець-монах Пахомій Ковальов.
Духовним провідником Братства був призначений отець Олег Каратнюк (виконував цю послугу до вересня 2004 року) і головою – брат Ігор Оплета (виконував до травня 2003). Потім головою був брат Василь Боднар (до вересня 2005), а духовним провідником – отець Василь Вуйцік (з вересня 2004 року до липня 2005). Тоді з вересня 2005 року і на даний час духовним провідником є о. д-р. Михайло Пастух, а головою – бр. Андрій Шалай.
На даний час Братство нараховує 6 чоловік. Члени братства щотижня збираються для обговорення його діяльності, а також для спільних молитов за успішний його розвиток і поширення культу Матері Божої Неустанної Помочі. Часто відбуваються прощі до чудотворних місць: Острова, що неподалік від семінарії, а також до Зарваниця, що на Теребовлянщині. Крім цього, Братством опікуються отці-редемптористи, які приїжджають, щоб поділитися мудрим словом Божої науки та своїм духовним досвідом. Особливо часто приїжджає отець-мітрат Михайло Шевчишин – колишній ігумен монастиря Чину Найсвятішого Ізбавителя і настоятель церкви Успення Матері Божої при монастирі отців-редемптористів по вулиці Князя Острозького 51 в м. Тернопіль.
Наше Братство виконує місію прослави Матері Божої Неустанної Помочі. Воно духовно з’єднане і духовно живе у великій родині Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі, що існує по всьому світі.

float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Warning: Use of undefined constant COP_JOOMLA - assumed 'COP_JOOMLA' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tvds/public_html/modules/mod_ext_custom/mod_ext_custom.php on line 26

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.