Lofoos

Заснування і діяльності різних монаших чинів на території України та за її межами

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

DSC 0045q

07 березня, в тернопільській семінарії відбулась конференція, під головуванням митрополита Тернопільсько - Зборівського Василія Семенюка, та за участю доповідачів - братів-семінаристів різних курсів - починаючи від другого, і закінчуючи випускним, сьомим курсом. Студенти повинні були якнайповніше представити дану їм тематику.
Тема конференції: представлення заснування і діяльності різних монаших чинів чи згромаджень на території України та за її межами. За основу був взятий щоденник представника василіянського чину - протоархимандрита та генерального секретаря чину Ісидора Патрила. 
Найпершим доповідачем був студент випускного курсу отець Ігор Світовий, який представляв тематику відносин генеральної василіянської капітули з василіянами Польщі та України у часах другої половини ХХ століття. Тут представив також біографію автора даного наукового джерела, який є тісно пов'язаний з тематикою доповіді, оскільки, свого часу, сам обіймав посаду протоархимандрита. На основі щоденника отця Патрила дізнаємося про особливості співпраці представників ганеральної капітули в Римі з василіанами Польщі та України, а також допомоги їм у матеріальній та духовній сферах.
Наступним доповідачем був студент п'ятого курсу брат Олексій Лейб'юк. Він доповів про розвиток монашества студійського уставу на території Гуцульщини в першій половині ХХ століття- розміщення монастирів, побут, формування представниками монастиря новіціату, організацію монашого життя, а також їх співпрацю з місцевою владою. Також представив деяких найяскравіших представників чину, котрі діяли на цій території.
Третій доповідач - студент п'ятого курсу брат Микола Барна. Він представив не тільки історію створення згромадження сестер Пресвятої Євхаристії, а й особливості організіції та діяльності тодішнього новоутвореного чину, біографію їх засновника отця Петра Біля та життєпис співзасновниці і першої настоятельки сестер Михаїлу Кренту. Архиєрей, до якого звернувся отець Петро та сестра Михаїла стосовно потвердження згромадження, був єпископ Миколай Чарнецький. 
Наступним даповідачем був студент шостого курсу брат Володимир Михайлишин. Брат Володимир представив дані про заснування (зановником яких вважається митрополит Андрей Шептицький) та особливості побуту сестер студиток Святопокровського монастиря. Також розповів біографію одної з найяскравіших представниць чину сестру Марію Вітер, яка, щонайцікавіше, була німецької національності та приналежала до юдейського віросповідання: 13 років пробула у в'язниці за приналежність до чину. На даний час до чину належать безліч дочірніх монастирів, в яких звершує служіння різна кількість сестер.
Як репрезентував митрополит, дана конференція мала слугувати, для кожного, нагодою ознайомлення з великим і, водночас, вистражданим підпільним минулим нашого народу і Церкви, її представників - монахів, монахинь, священиків, єпископів, клиру, які, без перебільшення подали нарративний приклад до наслідування, а також відіграли ключову роль у становленні УГКЦ.

DSC 0041q

DSC 0059q

DSC 0061q

DSC 0065q

Світлини: Андрій Волянюк

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.