Конференція із представниками УКУ

PLG_VOTE_USER_RATING

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

1DSC 0014   

  30 листопада до семінарії прибули працівники УКУ, для ґрунтовного представлення праць літургійного богослов'я, деканом цієї кафедри отцем Василем Рудейком, та праць патристичного богослов'я головним бібліотекарем університету паном Тарасом Тимо. Також прибув адміністратор зі збуту книг університету пан Володимир Волоцюга

   о. д-р. Василь дослідив часослов монастиря св. Катерини, що на горі Синай, який походить з 8 ст. і є найдавнішою згадкою про парохіяльні богослужіння Церков нашої Східної Традиції. Отець переклав цей часослов з грецької на українську мову, та співставивши його з місцевим василіанським часословом УГКЦ, зробив докладний аналіз походження певних літургійних частин, які дотичні з нашим часоловом, чи власне, які в ньому міститься, проте беруть витоки з синайського. На основі своїх досліджень отець уклав певні напрацювання, які розмістив у друкованих книгах. Також він представив короткий виклад лекцій з Літургіки.
   Пан Тарас представив книги, що стосуються патристики нашого Візантійського обряду. Їх підготували абсольвенти УКУ, котрі закінчили вищі студіі та є компетентними в даній галузі - історія ранньої Церкви, патристичного богослов'я та патрології. Поки що в наявності є два томи викладу патристики, що дозволяють в ретроспективі поглянути на думку ранніх отців Церкви. Перекладачі творів отців патристичних часів залишили великі коментарі та цілі уривки їх писемної спадщини в одній із представлених книг. Пан Тарас засвідчив важливість вивчення патрології в науковий спосіб, аргументувавши це тим, що ранні отці були живими свідками Христового Євангелія, та це дає можливість "зачерпнути води зі свіжого джерела", оскільки отці були найпершими органічними приймачами та передавачами Христової науки.
   Пан Володимир представив нам бібліографію УКУ, та презентував ті книги, котрі готуються до друку у сфері патристичного, літургійного та біблійного богослов'я і є потенційною бібліотекою. Вкінці питомці семінарії мали можливість придбати запропоновані варіанти книг.

1DSC 0012

1DSC 0016

1DSC 0026

1DSC 0029

1DSC 0034

Фото: Андрій Волянюк

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.